Historia pewnej piosenki. “NeverEnding Story” – Limahl

The NeverEnding Story – tytułowa piosenka z angielskiej wersji filmu Niekończąca się opowieść, wykonana przez Limahla i Beth Anderson w 1984. Utwór odniósł międzynarodowy sukces i znalazł się na wysokich pozycjach list przebojów w wielu krajach.

Piosenka została skomponowana przez Giorgio Morodera ze słowami Keitha Forseya, chociaż zarówno ona, jak i kilka innych elektronicznych kawałków ze ścieżki dźwiękowej filmu nie pojawia się w oryginalnej niemieckiej wersji.

Ponieważ Beth Anderson nagrywała swoje słowa niezależnie od Limahla i nie pojawiła się w teledysku, musiała zastąpić ją piosenkarka Mandy Newton, która „śpiewała” teksy Anderson ruszając wargami

Odnosząc się do tytułu filmu, utwór nie ma żadnego wyróżniającego się początku, ani końca. W przeciwieństwie do innych piosenek, które pod koniec się wyciszają, NeverEnding Story wzmacnia swój ton, tworząc w ten sposób wrażenie „niekończącej się”.

A o czym jest film “Neverending story “ ?
Bohaterem filmu jest chłopiec Bastian, który pewnego dnia chowa się w księgarni, uciekając przed prześladującymi go starszymi kolegami ze szkoły. Tam znajduje tajemniczą książkę i dzięki niej przenosi się do świata fantazji, któremu właśnie grozi zagłada. Podczas lektury odkrywa, że przebieg historii opisanej w książce zależy również od niego.

W dniu premiery 20 lipca 1984 roku film był najdroższą produkcją filmową spoza USA i Związku Radzieckiego

EMKA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *