10 największych atrakcji turystycznych w USA

Serwis TripAdvisor zebrał opinię turystów z całego świata, którzy dokonali wyboru największych atrakcji turystycznych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zobaczcie, które amerykańskie miasta i zabytki cieszą się największą popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają Amerykę.
1. Bellagio – superluksusowy hotel i kasyno, położony przy ulicy Las Vegas Strip w Paradise, w stanie Nevada. Inspirowany otoczeniem jeziora Como we włoskim mieście Bellagio, hotel znany jest ze swojej elegancji. Do głównych atrakcji kompleksu należy 3.2–hektarowe, ulokowane pomiędzy budynkiem Bellagio, a Las Vegas Strip, sztuczne jezioro, w którym znajdują się słynne Fountains of Bellagio, czyli ogromne fontanny synchronizowane z muzyką. Na przestrzeni lat stały się one jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Las Vegas

th (5)

2. Militarny Park Narodowy w Gettysburgu. Jest to miejsce upamiętniające bitwę pod Gettysburgiem, która rozegrała się w lipcu 1863 roku podczas wojny secesyjnej. Była to największa bitwa podczas wojny.

th (6)

3. Pomnik USS Arizona – pomnik upamiętniający miejsce spoczynku 1102 marynarzy, którzy zginęli na pancerniku USS Arizona podczas ataku japońskich sił zbrojnych na Pearl Harbor 7 grudnia 1941. Znajduje się on w zatoce Pearl Harbor w Honolulu na Hawajach.

th (8)

4. Taras widokowy Top of the Rock na Manhattanie w Nowym Jorku

th (9)

5. Golden Gate Bridge – most wiszący łączący San Francisco z hrabstwem Marin, nad cieśniną Golden Gate. Został otwarty 27 maja 1937. Golden Gate Bridge jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Będąc także jednym z głównych celów wycieczek turystycznych jest uczęszczany rocznie przez miliony użytkowników. Miesięcznie przejeżdża po nim około 3,4 mln samochodów i liczba ta ciągle wzrasta. Szacuje się, że od momentu otwarcia mostu przejechało po nim około 1,6 miliarda pojazdów, a ponieważ jest on od tego momentu płatny, zarobił już na swoją konserwację około miliarda dolarów.
Oprócz tego, że jest jednym z najwyższych mostów na świecie, ustanowił też niechlubny rekord. Do tej pory z Golden Gate skoczyło już ponad 2000 samobójców z czego ponad 1500 zmarło.

th (10)

6. Katedra św. Jana Chrzciciela w Savannah, w stanie Georgia jest głównym kościołem rzymskokatolickiej diecezji Savannah oraz katedrą miejscowego biskupa. Położona jest przy 222 East Harris Street. Zbudowana jest na miejscu dwu wcześniej zbudowanych kościołów, które na skutek pożarów uległy zniszczeniu. Obecna świątynia została zbudowana w stylu neogotyckim na początku XX wieku i dwukrotnie poddana renowacji (w latach 1959-63 oraz 1984-85). Katedra pełni również funkcję kościoła parafialnego. Społeczność parafialna wydaje co miesiąc biuletyn “The Twin Spires”.

th (11)

7. Pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie – narodowy pomnik w Waszyngtonie czczący pamięć żołnierzy amerykańskich sił zbrojnych, którzy zginęli w czasie wojny wietnamskiej.

th (12)

8. Broadway – ulica w Nowym Jorku, w dzielnicy Manhattan. W jej środkowej części (w regionie Times Square) mieszczą się liczne teatry (rozrywkowe i musicalowe) stanowiące centrum teatralne USA, przyciągające wielu turystów z całego świata. Jest to także jedna z głównych ulic dzielnicy Manhattanu i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.

th (13)

9. “Fasolka” w Chicago – inaczej znana jako Cloud Gate stoi w Parku Milenijnym. Jej autorem jest brytyjski artysta Anish Kapoor.

th (14)

10. Mauzoleum Lincolna w Waszyngtonie – pomnik upamiętniający szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych Abrahama Lincolna znajdujący się w parku National Mall w Waszyngtonie, będący budynkiem przypominającym wyglądem klasyczną grecką świątynie taką jak choćby Partenon, zbudowany na planie prostokąta otoczony 38 kolumnami doryckimi z białego marmuru Colorado.
Każda z nich ma wysokość 13,4 m i średnicę 2,3 m. Dwie z nich stoją przy wejściu , a pozostałych 36 symbolizuje 36 stanów tworzących Unię w momencie śmierci Abrahama Lincolna. Nad nimi na parapecie wyrzeźbiono 48 festonów, które symbolizują 48 stanów Unii w chwili otwarcia mauzoleum. Kolumnada ma 57 m długości 36 m szerokości.
Nocą pomnik jest oświetlony, zaś 12 lutego, w urodziny Lincolona, składa się pod nim wieńce. Dla zwiedzających oprowadzanych przez przewodnika mauzoleum udostępnia również do zwiedzania znajdujące się głęboko pod nim jaskinie. Można w nich zobaczyć nacieki skalne takie jak stalaktyty i stalagmity.

 

EMKA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *