Agnieszka Radwańska wygrała turniej w Tiencinie. Zagra w WTA Finals

Polka pokonała Dankę Kovinic z Czarnogóry 6:1, 6:2. Dzięki temu zapewniła sobie udział w turnieju WTA Finals.

Agnieszka Radwańska wygrała imprezę tej rangi po raz 16. w karierze. Nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem rywalki – dokonała tego w ciągu 59 minut.

Przeciwniczka zaczęła pierwszego seta obiecująco – prowadziła 1:0, a po chwili miała trzy “break pointy”. Jak podają wiadomości Chicago Polka nie pozwoliła wykorzystać jej jednak żadnego z nich, a sama zapisała na swoim koncie sześć kolejnych gemów. Zawodniczka z Czarnogóry dysponowała co prawda dużą siłą, ale brakowało jej precyzji.

Drugi set miał podobny przebieg. Dominacja Radwańskiej była bezdyskusyjna, ale tym razem Kovinic wygrała dwa gemy. Przy stanie 4:2 Radwańska dwukrotnie obroniła się przed stratą podania, a kilka minut później mogła cieszyć się ze zwycięstwa po wykorzystaniu pierwszej piłki meczowej.

Dzięki punktom wywalczonym za zwycięstwo Polka zapewniła sobie prawo gry w turnieju WTA Finals. Rywalizacja z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek roku rozpocznie się za tydzień w Singapurze.